ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [VBA] Αυτόματη ταξινόμηση στηλών

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-10-18, 14:01
Όνομα: Βασίλης
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 18-05-2017
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή Αυτόματη ταξινόμηση στηλών

Καλησπέρα σε όλο το forum.
Στο αρχείο που έχω ανεβάσει έχω ένα πινακάκι(κελιά E15:G35).Θέλω να γίνεται αυτόματα ταξινόμηση βάση του ποσοστού(F15:F35).Δοκίμασα να το κάνω με αυτόν τον κώδικα.

Sub sortononecolumn()
Range("E15").CurrentRegion.Sort key1:=Range("F15"), order1:=xlDescending, Header:=xlNo
End Sub

Αυτό δουλεύει κανονικά αλλά κάθε φορά που αλλάζω τα "expected goals" των ομάδων δεν κάνει αυτόματα την ταξινόμηση και αναγκάζομαι να κάνω κλικ στην καρτέλα "Δεδομένα"¨και στο εικονίδιο ταξινόμηση Ω προς Α.
Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xlsx Τεστ.xlsx (17,0 KB, 26 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[VBA] Αυτόματη Ταξινόμηση xristos Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 19-07-21 14:33
[Συναρτήσεις] αθροιση στηλων απο ταξινομηση και μεταφορα αποτελεσματων αλλο φυλοο εγγ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 13 25-07-17 08:07
[Excel07] Ταξινόμηση στηλών Δημήτρης Πρόκος Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 19-04-17 09:49
[Συναρτήσεις] επιλογη στηλων απο συνολο στηλων και αυτοματη αντιγραφη δεδομενων Quenya Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 1 03-09-15 14:32
[Συναρτήσεις] Αυτόματη ενημέρωση στηλών Echo Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 9 26-05-11 23:48


Η ώρα είναι 06:24.