ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [VBA] ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-08-17, 22:59
Όνομα: ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 30-05-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Καλησπέρα έχω κολλήσει στο εξής ,προσπαθώ να φτιάξω στο excel με vba ηλεκτρονική τιμολόγηση .Το έχω ρυθμίσει να μετατρέπει το αριθμητικό ποσό σε ολογράφως ,να το τυπώνει και να το αποθηκεύει σε μορφή excel στον υπολογιστή. Αλλά όταν το τυπώνω δεν εμφανίζει το ολογράφως(#ονομα?) και όταν πηγαίνω να ανοίξω το αποθηκευμένο παρατηρώ ότι δεν κρατάει τη συνάρτηση που το μετατρέπει στο ολογράφως και θα πρέπει να το ξανα ορισω. Υπάρχει τρόπος να το κρατάει και στην αρχική φόρμα και στο αποθηκευμένο αρχειο. Σας επισυνάπτω μέρος του κώδικα.

Sub NextInvoice()
Range("I5").Value = Range("I5").Value + 1
Range("G26").Value = Range("G34")
Range("G30").Value = Range("G34")
Range("G31").MergeArea.ClearContents
Range("G34").MergeArea.ClearContents
Range("G38").MergeArea.ClearContents
Range("G34").Formula = "=G30-G31"

End Sub



Sub SaveInvWithNewName()
Dim NewFN As Variant
PostToRegister
ActiveSheet.Copy
NewFN = "C:\ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ\" & Range("I5").Value & Range("H5").Value & Range("I49").Value & Range("F16").Value & ".xlsm"
ActiveSheet.SaveAs NewFN, FileFormat:=xlOpenXMLWorkbookMacroEnabled
Application.DisplayAlerts = True
ActiveWorkbook.PrintOut copies:=2
ActiveWorkbook.Close SaveChanges:=False
NextInvoice
End Sub
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Επιλογή εντολής στην subform απο εντολή στην Main Form γιώργοςΚ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 14-11-16 20:53
[Εκτύπωση] Εκτύπωση με αποθήκευση? kolekas Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 25 08-10-15 15:20
Εκτυπωση ή μη κεφαλίδων σελίδας στην Εκθεση Access κκκ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 7 23-03-15 22:28
[VBA] qr code και ανακατεύθυνση στην αποθήκευση sotisanis Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 12-12-13 15:08
[ Εκθέσεις ] Άλλα έχω στην προεπισκόπιση και άλλα στην εκτύπωση!!! prokopino Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 12 19-07-10 00:29


Η ώρα είναι 00:43.