ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [VBA] Αυτόματη δημιουργία και ονομασία φύλλων.

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

 

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 06-04-12, 14:23
Lefteris
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή Αυτόματη δημιουργία και ονομασία φύλλων.

Καλησπέρα σε όλους.

Κάθε μήνα, έχω ένα βιβλίο που περιλαμβάνει ένα κεντρικό φύλλο και τόσα φύλλα όσες είναι οι εργάσιμες ημέρες του μήνα, συν τόσα φύλλα, όσα τα Σάββατα του μήνα.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Μπορώ να δημιουργώ, αυτόματα(να μην ανοίγω φύλλα ένα-ένα και να μην ονομάζω τα φύλλα, ένα-ένα) όσα φύλλα χρειάζομαι κάθε μήνα, δίνοντάς τους ταυτόχρονα την ονομασία της κάθε ημέρας;(020412,030412,040412 κλπ κλπ);

Όπως όλοι γνωρίζετε, είμαι τσακωμένος και δεν μιλάω με την VBA., για αυτό αδυνατώ να δημιουργήσω μόνος μου κάτι τέτοιο, που θεωρώ ότι δεν μπορεί να γίνει με συναρτήσεις.

Ή, κάνω λάθος;
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[Excel07] Ονομασία καρτέλας σε φύλλο Excel απευθείας από επιλεγμένο κελί...; Iceland Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 05-07-17 16:21
[Excel07] Αυτόματη δημιουργία περιοχής stam75 Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 07-12-15 21:14
[Γενικά] Αυτόματη Συμπλήρωση μεταξύ 2 Φύλλων mariaa05 Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 25-11-13 12:37
[Γενικά] Δημιουργία πολλαπλών φύλλων με άντληση δεδομένων από ένα κοινό φύλλο bender Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 08-06-13 09:28
[Γενικά] Δημιουργία λίστας φύλλων ενός βιβλίου Billy Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 14-06-10 08:01


Η ώρα είναι 10:18.