ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > Αυτόματη εισαγωγή αντικειμένων απο άλλη database

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-08-14, 22:30
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή Αυτόματη εισαγωγή αντικειμένων απο άλλη database

Καλησπέρα σε όλους,

Υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε να μπορώ αφενώς μέν να ανοίγω μια άλλη access database μέσω της βάσης που χρησιμοποιώ και αφετέρου να μπορώ μέσω command button να κάνω εισαγωγή όλων των αντικειμένων της δεύτερης?

Εύχομαι κάποιος να μπορεί να με διαφωτίσει.

Σας ευχαριστώ πολύ
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-08-14, 21:43
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 3.737
Προεπιλογή

Καλησπέρα

Γιώργο, δες μια πρόταση στο επισυναπτόμενο αρχείο.

Όταν αποσυμπιέσεις το αρχείο θα πάρεις το φάκελο InsertObjectsDB και τις ΒΔ InsertFrom.accdb και InsertTo.accdb.

Άνοιξε την InsertTo.accdb, πληκτρολόγησε στο πλαίσιο κειμένου το πλήρες όνομα της InsertFrom.accdb και πάτησε το κουμπί.

Αν στο πλαίσιο κειμένου ορίσεις ως προεπιλεγμένη τιμή το πλήρες όνομα της ΒΔ δε θα χρειάζεται πληκτρολόγηση κάθε φορά που ανοίγεις τη φόρμα.

Φιλικά/Γιώργος
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip InsertObjectsDB.zip (271,1 KB, 19 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kapetang : 29-08-14 στις 06:51. Αιτία: αλλαγή συνημμένου λόγω βελτίωσης κώδικα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-08-14, 09:01
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Καλημέρα Γιώργο μου και εύχομαι να είσαι καλά.!

Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω πάρα πολύ για την βοήθεια. Είναι ακριβώς ότι έψαχνα να κάνω. Μια μόνο ακόμη λεπτομέρια εάν φυσικά μπορεί αυτό να γίνει (πιστεύω πως γίνεται)

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε ένα command button έτσι ώστε να μπορεί ο χρήστης να κάνει browse για να βρίσκει αυτόματα το path και να το καταχωρεί στο πεδίο?

Σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά φίλε. Είσαι άψογος.!
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-08-14, 11:02
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Γιώργο δοκιμάζωντας να προσαρμόσω στα δικά μου δεδομένα την εισαγωγή των αντικειμένων απο την μια βάση στην άλλη αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα

Κατά αρχάς το αρχείο μου βρίσκεται στον C:\Sports And Nutrition Management System V9.1.1 folder. Δοκιμάζω να αλλάξω το path έτσι ώστε να παίρνει απο την βάση που βρίσκεται στο εν λόγο folder (Sports And Nutrition Management System V9.1.1) σε κάποια φάση μου εισάγει μόνον τους πίνακες και τίποτα άλλο ή καθόλου δίνωντας error message.

Δηλαδή:
Εάν γράψω το path όπως πρέπει να είναι "C:\Sports And Nutrition Management System V9.1.1\91.1.accdb" μου δίνει το επισυναπτόμενο μήνυμα (picture1) Το path είναι ορθό..

Τώρα, προσπαθώντας να δώ που είναι το πρόβλημα έχω δοκιμάσει να μετακινήσω το αρχείο μου στο Desktop και το ονόμασα "test" για δοκιμή. Αλλάζω και το path σε "C:\Users\George\Desktop\test.accdb"
και τότε μου δίνει το επισυναπτομενο μήνυμα (picture2) αλλά μου εισάγει μόνον τους πίνακες και τίποτα άλλο..(??)

Μπορείς να με βοηθήσεις φίλε μου σε παρακαλώ να βρώ μια λύση στο πρόβλημα?

σε ευχαριστώ εκ προτέρων

Υ.Γ: στο παράδειγμα που μου έχεις στείλει δουλεύουν θαυμάσια όπως θα ήθελα. Παίζει κάποιο ρόλο μήπως το μέγεθος της βάσης μου (26MB) ή μήπως ο μεγάλος αριθμός αντικειμένων που περιλαμβάνει?
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-08-14, 11:04
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Το μήνυμα 2
Συνημμένα Thumbnails
Αυτόματη εισαγωγή αντικειμένων απο άλλη database-picture2.png  
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-08-14, 11:05
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Το μήνυμα 1
Συνημμένα Thumbnails
Αυτόματη εισαγωγή αντικειμένων απο άλλη database-picture1.png  
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-08-14, 14:22
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 3.737
Προεπιλογή

Καλησπέρα

Γιώργο, στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείς να δεις μια βελτιωμένη πρόταση για το ζητούμενο.

1) Έχει προστεθεί ένα κουμπί για το άνοιγμα του πλαισίου διαλόγου επιλογής της ΒΔ προέλευσης των αντικειμένων.

2) Επίσης έχει προστεθεί ένα κουμπί για τη διαγραφή όλων των αντικειμένων που έχουν εισαχθεί στη ΒΔ.

Για την υλοποίηση αυτής της δυνατότητας έχει προστεθεί στη ΒΔ ο πίνακας tblInsertedObjects, στο οποίο αποθηκεύονται στοιχεία των εισαχθέντων αντικειμένων, όπως αναφέρονται στη ΒΔ προέλευσης.

Αν κάνουμε εισαγωγές από διάφορες ή και την ίδια ΒΔ, όταν το όνομα του εισαγόμενου υπάρχει στη ΒΔ, η access του αλλάζει το όνομα προσθέτοντας στο τέλος ένα αύξοντα αριθμό.

Για παράδειγμα αν εισάγεται ο πίνακας Table1 και υπάρχει στη βάση πίνακας με όνομα Table1, ο εισαχθείς θα ονομαστεί Table11. Αν εισαχθεί πάλι ο Table1 θα ονομαστεί Table12.

Για να γίνει αυτό κατανοητό μπορεί να γίνουν εισαγωγές από την ίδια ΒΔ, στο επισυναπτόμενο παράδειγμα.

Ο κώδικας για τη διαγραφή των εισαχθέντων αντικειμένων λαμβάνει υπόψη τόσο τα στοιχεία του πίνακα tblInsertedObjects όσο και τα στοιχεία του πίνακα συστήματος MSysObjects, που περιέχει τα ονόματα των αντικειμένων μετά τις αλλαγές.

Με τη διαγραφή των αντικειμένων διαγράφονται και οι εγγραφές του πίνακα tblInsertedObjects.

Γιώργο τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις σε μεγάλο βαθμό οφείλονται στα ονόματα που δίνεις στους φακέλους και στα αντικείμενα.

Ονόματα με κενά, τελείες, καθέτους και άλλα περίεργα, αν και γίνονται δεκτά από το λειτουργικό σύστημα, δημιουργούν προβλήματα στον κώδικα.

Δεν ξέρω πως θα χρησιμοποιήσεις το ζητούμενο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας χρήστης να μπορεί να ανοίγει μια ΒΔ και να εισάγει τα αντικείμενα άλλων ΒΔ, δημιουργώντας ένα απροσδιόριστο συνονθύλευμα.

Φιλικά/Γιώργος
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip InsertObjectsDB.zip (345,6 KB, 8 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-08-14, 16:21
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

καλησπέρα Γιώργο μου και σε ευχαριστώ θερμά και πάλι για την οποιαδήποτε βοήθεια μου έχεις προσφέρει.

Αναφορικά με την χρήση που σκοπεύω να κάνω την συγκεκριμένη βάση πιστεύω ότι τελικά ίσως φανεί απολύτως χρήσιμη και για άλλους φίλους μας στο φόρουμ εφόσον πιστεύω ότι μπορεί να αποτελεί μια καινοτόμα λύση για σκοπούς update των αρχείων που είτε έχουν ολοκληρωθεί και είναι live σε χρήση δηλαδή απο χρήστες, είτε είναι ακόμη προς ανάπτυξη αλλά συνταυτοχρόνος είναι και live.

Εξηγώ τον σκοπό και κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη:

1. Όπως μάλλον θα έχεις αντιληφθεί απο τα post που κάνω στο φόρουμ μας, έχω σχεδόν ολοκληρώσει μια βάση δεδομένων η οποία ήδη χρησιμοποιείται απο έναν μικρό αριθμό χρηστών. (σε διαφορετικό δίκτυο). Δηλαδή ο κάθε χρήστης έχει την ουσιαστικά την δική του βάση εγκατεστημένη στον υπολογιστή του η οποία είναι βέβαια η ίδια σε όλους. Αντιλαμβάνεσαι τότε πώς έκ πραγμάτων κάθε χρήστης έχει ήδη εισάγει τα δικά του δεδομένα στην βάση.

2. Παρόλα αυτά, όπως έχω προαναφέρει η βάση είναι σχεδόν έτοιμη και όχι ολοκληρωμένη σχεδιαστικά. Αυτό σημαίνει ότι: Αφενώς μεν εγώ κάθε μέρα δουλεύω στην βάση και κάνω διάφορες τροποιήσεις, αλλαγές, δημιουργώ νέους πίνακες, φόρμες κλπ που στην ουσία εφόσον το κάνω δεν υπάρχουν στις βάσεις που έδωσα ήδη στους χρήστες και που δουλεύουν ήδη.

Με βάση λοιπόν τα πιο πάνω έψαχνα ένα εύκολο τρόπο έτσι ώστε πρωτίστος να μπορώ εγώ να προχωρώ σε καθημερινή βάση με τον σχεδιασμό της βάσης μου, αλλά να μπορώ εύκολα να κάνω update τις βάσεις που έχω ήδη δώσει στους χρήστες και χρησιμοποιούνται ήδη. Στο σημείο αυτό να αναφέρω ότι έχω σκεφτεί και έχω δοκιμάσει διάφορες λύσεις μεταξύ των οποίων το split database και να ενημερών το front end και άλλα συναφή αλλά εξαιτίας ότι όπως είπα γίνονται και διαμορφώσεις σε πίνακες δεν μπορεί να δουλέψει αυτό το σκεπτικό.

Έτσι λοιπόν μελετώντας το όλο θέμα για εξεύρεση κάποιας λειτουργικής λύσεις μέσω της οποίας όλοι θα μπορούμε να κάνουμε την δουλειά μας χωρίς προβλήματα αλλά να ενημερώνω κιόλας και την βάση του κάθε χρήστη ξεχωριστά με τα updates που γίνονται, κατέληξη να επεξεργαστώ και να μπώ στην διαδικασία να δοκιμάσω την εξής ιδέα:

Η ιδέα για auto updates

1. Δουλεύω στην αρχική βάση και κάνω τις αλλαγές που θέλω. (σε φόρμες, πίνακες, κώδικα, ερωτήματα κλπ)

2. Ανοίγω μια νέα access και κάνω εισαγωγή μόνο των αντικειμένων που έχουν τροποποιηθεί (πχ πίνακες, φόρμες , ερωτήματα κλπ) Η διαδικασία αυτή δεν με ενοχλεί να γίνεται με τον παραδοσιακό τρόπο και όχι με κώδικα.

3. Μετονομάζω τα αντικείμενα που έχουν τροποποιηθεί, με άλλο όνομα (όχι άσχετο όμως πχ tblCustomers γίνεται tblCustomers1)

4. Στην νέα βάση στην οποία έχουν εισαχθεί τα τροποποιημένα αντικείμενα θα έχω μια φόρμα με 3 ενσωματωμένα κουμπιά. Τα Step1 , Step2 και Finish

5. Ετοιμάζω το αρχείο μου έτσι ώστε να μετονομασθεί σχετικώς, (πχ Update1) και το αποστέλνω με email στους διάφορους χρήστες ζητώντας απο αυτούς να το αποθηκεύσουν στο ίδιο path που βρίσκεται η βάση τους (η υφιστάμενη που χρησιμοποιούν)

Αναφορικά με την διαδικασία εφόσον λάβουν το email μου και αποθηκεύσουν το νέο αρχείο που τους έχει αποσταλεί

Όπως έχω αναφέρει πιο πάνω, στο νέο αρχείο εφόσον ανοίξει θα εμφανιστεί η κεντρική φόρμα η οποία περιλαμβάνει όπως είπα, 3 commands buttons.

Το Step1 : Εφόσον επιλεγεί θα πρέπει να ξεκινά η αυτόματη διαδικασία εισαγωγής αντικειμένων στην νέα βάση (πχ Update1.accdb) απο το αρχείο που ήδη υπήρχε στο path στο οποίο βρίσκεται η βάση που θα ενημερωθεί. Δηλαδή, να εισαχθούν όλα τα αντικείμενα της παλαιάς βάσης στην νέα βάση που έχει σταλεί με email στον χρήστη και η οποία έχει αποθηκευτεί στον ίδιο φάκελο - χώρο - path που βρίσκεται και η παλαιά.

Όταν ολοκληρωθεί η πιο πάνω διαδικασία θα ενσωματωθούν τελικά στην νέα βάση όλα τα αντικείμενα που υπήρχαν στην παλαιά βάση του χρήστη, και επιπλέον θα υπάρχουν και τα νέα αντικείμενα που ήδη έχω βάλει εγώ στην νέα βάση τα οποία έχουν τροποποιηθεί. Ακριβώς για αυτό τον λόγο θα πρέπει να γίνεται το rename των αρχείων αυτών έτσι ώστε κατά την διαδικασία της εισαγωγής των παλαιών αντικειμένων στην νέα βάση να μήν υπάρχει θέμα confict. Και βεβαίως μέχρι αυτό το στάδιο θέλουμε να υπάρχουν και τα παλαιά και τα νέα τροποποιημένα αντικείμενα στην νέα βάση διότι:

Step2 : Ακολούθως εφόσον ολοκληρωθεί η διαδικασία της εισαγωγής των αντικειμένων της παλαιάς βάσης στην νέα, τότε ο χρήστης θα επιλέγει το command button "Step2" το οποίο, θα εντοπίζει τα αντικείμενα που δεν έχουν τροποποιηθεί άρα θα έχουν το παλιό όνομα (πχ tblCustomers) και θα τα διαγράφει απο την βάση, αφήνωντας τελικώς τα τροποποιημένα που έχουν την νέα σχετική ονομασία (πχ tblCustomers1).

Τέλος, θα επιλέγουν το command button "Finish" το οποίο θα εντοπίει τα αντικείμενα που έχουν τροποποιηθεί και θα έχουν την νέα σχετική ονομασία (tblCustomers1 κλπ) και θα τα μετονομάζει όπως ήταν η αρχική ονομασία των αντικειμένων αυτών (πχ tblCustomers).

Ακριβώς για τον πιο πάνω λόγο ψάχνω να βρώ τον κατάλληλο κώδικα έτσι ώστε να επιτυγχάνεται η πιο πάνω διαδικασία. Κλίνωντας θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για άλλη μια φορά Γιώργο για την βοήθεια σου. Θα μελετήσω το αναθεωρημένο παράδειγμα που μου επισυνάπτεις και εάν χρειαστεί θα επανέλθω.

Σε ευχαριστώ
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-08-14, 16:36
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή MSysObjetcs table

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kapetang Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα

Γιώργο, στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείς να δεις μια βελτιωμένη πρόταση για το ζητούμενο.

1) Έχει προστεθεί ένα κουμπί για το άνοιγμα του πλαισίου διαλόγου επιλογής της ΒΔ προέλευσης των αντικειμένων.

2) Επίσης έχει προστεθεί ένα κουμπί για τη διαγραφή όλων των αντικειμένων που έχουν εισαχθεί στη ΒΔ.

Για την υλοποίηση αυτής της δυνατότητας έχει προστεθεί στη ΒΔ ο πίνακας tblInsertedObjects, στο οποίο αποθηκεύονται στοιχεία των εισαχθέντων αντικειμένων, όπως αναφέρονται στη ΒΔ προέλευσης.

Αν κάνουμε εισαγωγές από διάφορες ή και την ίδια ΒΔ, όταν το όνομα του εισαγόμενου υπάρχει στη ΒΔ, η access του αλλάζει το όνομα προσθέτοντας στο τέλος ένα αύξοντα αριθμό.

Για παράδειγμα αν εισάγεται ο πίνακας Table1 και υπάρχει στη βάση πίνακας με όνομα Table1, ο εισαχθείς θα ονομαστεί Table11. Αν εισαχθεί πάλι ο Table1 θα ονομαστεί Table12.

Για να γίνει αυτό κατανοητό μπορεί να γίνουν εισαγωγές από την ίδια ΒΔ, στο επισυναπτόμενο παράδειγμα.

Ο κώδικας για τη διαγραφή των εισαχθέντων αντικειμένων λαμβάνει υπόψη τόσο τα στοιχεία του πίνακα tblInsertedObjects όσο και τα στοιχεία του πίνακα συστήματος MSysObjects, που περιέχει τα ονόματα των αντικειμένων μετά τις αλλαγές.

Με τη διαγραφή των αντικειμένων διαγράφονται και οι εγγραφές του πίνακα tblInsertedObjects.

Γιώργο τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις σε μεγάλο βαθμό οφείλονται στα ονόματα που δίνεις στους φακέλους και στα αντικείμενα.

Ονόματα με κενά, τελείες, καθέτους και άλλα περίεργα, αν και γίνονται δεκτά από το λειτουργικό σύστημα, δημιουργούν προβλήματα στον κώδικα.

Δεν ξέρω πως θα χρησιμοποιήσεις το ζητούμενο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας χρήστης να μπορεί να ανοίγει μια ΒΔ και να εισάγει τα αντικείμενα άλλων ΒΔ, δημιουργώντας ένα απροσδιόριστο συνονθύλευμα.

Φιλικά/Γιώργος


Γιώργος το ίδιο πρόβλημα φίλε μου. Επιλέγω την βάση που θέλω να εισάγω τα αντικείμενα της η οποία όπως σου εξήγησα είναι μεγάλη με αρκετά αντικείμενα (26MB) και πάλιν που εισάγει μόνο τους πίνακες και τίποτα άλλο, και μάλιστα απο ότι πρόσεξα όχι όλους.
Μήπως θα βοηθούσε εάν επισύναπτα τον tblMSysObjects?
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xlsx MSysObjetcs.xlsx (75,9 KB, 4 εμφανίσεις)
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-08-14, 19:04
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 3.737
Προεπιλογή

Καλησπέρα

Γιώργο, εξακολουθώ να πιστεύω ότι καλύτερη λύση είναι η διαίρεση της ΒΔ.

Αυτό που σκέφτηκες είναι αρκετά περίπλοκο, δεν εξασφαλίζει τις σχέσεις των πινάκων και απαιτεί αρκετές γνώσεις προγραμματισμού.

Στο φόρουμ μπορεί να δοθούν γενικές κατευθύνσεις, αλλά δε νομίζω να βρεθεί κάποιος να αυτοματοποιήσει πλήρως το ζητούμενο.

Στο συνημμένο αρχείο τροποποίησα λίγο τον κώδικα ώστε να μη γίνεται διακοπή, αν παρουσιαστεί κάποιο λάθος στη εισαγωγή.

Το δοκίμασα εισάγοντας τα αντικείμενα της ΒΔ Northwind.accdb.

Ελπίζω να δουλέψει και στην περίπτωσή σου.

Φιλικά/Γιώργος
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip InsertObjectsDB.zip (394,0 KB, 17 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Scanner και εισαγωγή του αρχείου στο database γιώργοςΚ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 1 26-10-16 15:24
[ Ασφάλεια] Προστασία αντικειμένων βάσης δεδομένων από επεξεργασία ΤΙΜΟΣ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 28-07-15 08:35
[VBA] Αυτόματη εισαγωγή κελιών panoskr1 Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 9 28-03-14 22:21
[Excel07] Αυτόματη εισαγωγή ημερομηνίας. George R Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 1 27-12-13 12:38
Άνοιγμα μιας φόρμας από μια άλλη φόρμα και ταυτόχρονη εισαγωγή κάποιων πεδίων soc07 Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 19 19-03-11 09:05


Η ώρα είναι 02:03.