ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [ Ερωτήματα ] Α/Α σε όνομα

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

 

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 15-06-11, 19:41
Xristos
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Red face Α/Α σε όνομα

Παιδιά γειά σας. Προ ημερών ένας φίλος από το forum μου είχε δώσει την συνάρτηση (Daily_Auto_Number: DCount("[Αναγνωριστικό]";"[Πίνακας Δ_Π_Μ]";"[Αναγνωριστικό]<" & [Αναγνωριστικό] & " AND CLng([Ημ_Καταχώρησης])=" & CLng([Ημ_Καταχώρησης]))+1) για Α/Α σε ημερομηνία.
Εγώ προσπάθησα να το αλλάξω και αντί για ημερομηνία να δουλέψει σε όνομα...... δηλ. άλλαξα το (Ημ_Καταχώρησης σε Εισαγγελία) αλλά ¨τζίφος¨ που λένε στο χωριό μου. Τι πρέπει να αλλάξω ώστε να δουλέψει σε όνομα;;;;;
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[Excel07] Όνομα Υπολογιστή κατά την αποθήκευση mdragon Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 20-11-15 08:27
Ένωση επιθέτου με το μικρό όνομα pdhmos Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 06-07-11 21:02
[ Φόρμες ] Νέο όνομα ίδιο επώνυμο & ID alatis Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 04-11-10 23:55
[ Ερωτήματα ] αντιστοιχία τηλέφωνο με όνομα lammis Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 28-09-10 10:02
[ Ερωτήματα ] Ερώτημα μέτρησης ανά όνομα ημέρας enikolo Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 21 19-05-10 18:58


Η ώρα είναι 16:19.