ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [ Ερωτήματα ] Α/Α σε όνομα

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-06-11, 20:44
Xristos
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Παιδιά γειά σας. Ένα ευχαριστώ είναι λίγο για την βοήθειά σας. Γιώργο δεν νομίζω ότι θα φανείς δυσάρεστος αλλά αν έχεις χρόνο για χάσιμο θα ήθελα να μου πεις τα λάθη μου να τα διορθώσω και ΝΑ ΜΑΘΩ. Κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Και πάλι ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και περιμένω τις συμβουλές σας.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-06-11, 21:52
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 3.737
Προεπιλογή

Καλησπέρα στην παρέα

Χρήστο, αν δεν κάνω λάθος και άλλα μέλη του φόρουμ σου επισήμαναν αδυναμίες στο σχεδιασμό της βάσης δεδομένων σου (κατανομή των δεδομένων σε πίνακες, σχέσεις, ονοματολογία, κλπ).
Από αυτά που ανέβασες, κατάλαβα ότι προσπαθείς να μηχανογραφήσεις κάποιες δικαστικές εργασίες.
Εγώ, αλλά και τα άλλα μέλη, δεν μπορεί να γνωρίζουν πως λειτουργούν τα δικαστήρια για να σου δώσουν συγκεκριμένες οδηγίες.
Εσύ ξέρεις ποια δεδομένα θα πρέπει να παρακολουθείς. Το θέμα είναι να τα κατανείμεις σωστά σε πίνακες. Αυτό απαιτεί κάποιες βασικές γνώσεις που για να αποκτηθούν απαιτείται διάβασμα.
Συνιστώ συνεπώς να μελετήσεις προσεκτικά το παρακάτω άρθρο:
Βασικές αρχές σχεδίασης βάσης δεδομένων - Access - Microsoft Office

Φιλικά/Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[Excel07] Όνομα Υπολογιστή κατά την αποθήκευση mdragon Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 20-11-15 08:27
Ένωση επιθέτου με το μικρό όνομα pdhmos Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 06-07-11 21:02
[ Φόρμες ] Νέο όνομα ίδιο επώνυμο & ID alatis Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 04-11-10 23:55
[ Ερωτήματα ] αντιστοιχία τηλέφωνο με όνομα lammis Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 28-09-10 10:02
[ Ερωτήματα ] Ερώτημα μέτρησης ανά όνομα ημέρας enikolo Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 21 19-05-10 18:58


Η ώρα είναι 16:48.