ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [Γενικά] Πρόβλημα με αντιγραφή επικόλληση σε Excel

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-11-20, 20:46
Όνομα: Βασίλης
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003, Ms-Office 2007, Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 08-06-2012
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή Πρόβλημα με αντιγραφή επικόλληση σε Excel

Καλησπέρα σας,

θα ήθελα τη βοήθειά σας στο παρακάτω. Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει το εξής στο excel (windows 10). Αντιγράφω ένα κελι από το excel. Πηγαίνω Outlook και αντίγραφω μια λέξη οτιδήποτε.
Επιστρέφω στο excel και κάνω επικόλληση. Κανει επικόλληση το αρχικό κελί του excel και όχι την τελευταία αντιγραφή μου από το outlook.
Γνωρίζει κάποιος πως θα μπορούσα τι μπορώ να κάνω ώστε να διορθωθεί αυτό;
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Βασίλης Καραχάλιος : 24-11-20 στις 08:10.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-11-20, 13:09
Όνομα: Χρήστος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 365
Γλώσσα λογισμικού Office: Αγγλική
 
Εγγραφή: 18-11-2012
Περιοχή: Deutschland
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Μάλλον κάτι δεν κάνεις σωστά με την αντιγραφή από το Outlook γιατί όσο και να προσπάθησα να εμφανίσω το πρόβλημα σου σε μένα δεν είχα επιτυχία.
Windows 10, Office365
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-11-20, 16:49
Όνομα: Βασίλης
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003, Ms-Office 2007, Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 08-06-2012
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pctechdr Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον κάτι δεν κάνεις σωστά με την αντιγραφή από το Outlook γιατί όσο και να προσπάθησα να εμφανίσω το πρόβλημα σου σε μένα δεν είχα επιτυχία.
Windows 10, Office365
καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση είναι εταιρικό το Laptop κ μάλιστα ζήτησα βοήθεια και απο το αντίστοιχο τμήμα. Πήγαμε στο Excel στο tab Home , στο πλαίσιο Clipboard κατω δεξια και πάτησα το βελάκι και μου έφερε κάποιες επιλογες πατώντας Options. Εκεί παίξαμε με τις δύο τελευταίες και μάλλον συμπτωματικά φάνηκε να διορθώνεται το πρόβλημα. Οταν έκανα επανεκκίνηση πάλι απορρυθμίστηκε.

Συμβαίνει αυτό ακριβώς που περιγράφω, όταν εχω κάτι αντιγραμμένο ήδη στο excel και κάνω αντιγραφή πχ στο outlook κάτι, όταν επιστρέφω στο excel να το κάνω επικόλληση, μου κάνει επικόλληση το αυτό που ειχα αντιγράψει αρχικά απο το excel.

Κάποια ιδέα;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-11-20, 08:19
Όνομα: Χρήστος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 365
Γλώσσα λογισμικού Office: Αγγλική
 
Εγγραφή: 18-11-2012
Περιοχή: Deutschland
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Μήπως επειδή το Laptop είναι εταιρικό σας έχουν απενεργοποιήσει την αντιγραφή απο το Outlook και ενώ νομίζεις ότι κάνεις αντιγραφή στην ουσία δεν κάνεις τίποτα? Δεν ξέρω αν αυτό που λέω είναι εφικτό να γίνει αλλά είναι μία ιδέα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-11-20, 20:57
Όνομα: Βασίλης
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003, Ms-Office 2007, Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 08-06-2012
Μηνύματα: 81
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pctechdr Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως επειδή το Laptop είναι εταιρικό σας έχουν απενεργοποιήσει την αντιγραφή απο το Outlook και ενώ νομίζεις ότι κάνεις αντιγραφή στην ουσία δεν κάνεις τίποτα? Δεν ξέρω αν αυτό που λέω είναι εφικτό να γίνει αλλά είναι μία ιδέα.
Καλησπέρα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την σκέψη, δοκίμασα τα ίδια βήματα με Word και Outlook και δουλευει μια χαρα. Επομένως κάποια ρυθμιση στο excel φαίνεται να είναι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αντιγραφή επικόλληση από επιλογή σε Νέα εγγραφή Ρούλα Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 19-03-20 09:11
Αντιγραφή και επικόλληση (Copy-Paste) parara Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 6 04-03-16 16:28
[Μορφοποίηση] Αντιγραφή - Επικόλληση Γιώργος Κ. Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 11-01-16 11:46
[ Φόρμες ] Αντιγραφή και επικόλληση mgeorge Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 8 12-06-11 20:52
[VBA] Αντιγραφή & Επικόλληση Flashgordon61 Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 04-04-11 22:23


Η ώρα είναι 23:35.