ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [Συναρτήσεις] Αυτόματη συμπλήρωση απο καρτέλες

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-11-19, 22:14
Όνομα: ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 30-05-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή Αυτόματη συμπλήρωση απο καρτέλες

Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα να επιλέγω από μια λίστα τον πελάτη 1 ή 2 , έπειτα να συμπληρώνονται αυτόματα από τις καρτέλες του καθενός η διεύθυνση , τκ-πόλη , ΑΦΜ, έκπτωση και ο τρόπος πληρωμής .
Έπειτα μια λίστα στην επωνυμία του τόπου παράδοσης , όπου θα μου βγάζει μόνο τους τόπους παράδοσης που έχει ο συγκεκριμένος πελάτης και να συμπληρώνονται αυτόματα τα στοιχεία ανάλογα με τον τόπο παράδοσης.
Και τέλος μια λίστα στο είδος ανάλογα με τα προϊόντα που αγοράζει ο κάθε πελάτης βάσει της καρτέλας του και έπειτα για παράδειγμα για τον πελάτη 1 βάλουμε πατάτες να μας ανοίξει μια άλλη λίστα για να επιλέξουμε την ποικιλία ανάλογα με ότι υπάρχει καταχωρημένο στη καρτέλα του και τέλος αφού λάβει υπόψη το είδος και την ποικιλία να μου βγάλει μια λίστα για να επιλέξω την περιγραφή που χρειάζομαι.
Τέλος ανάλογα με την περιγραφή να μου επιστρέφει το αντίστοιχο βάρος .
Σας ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-11-19, 06:37
Όνομα: ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 30-05-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Σας ανέβασα και ένα υπόδειγμα , διότι το είχα ξεχάσει.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xlsx Βιβλίο1.xlsx (12,5 KB, 50 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-11-19, 15:58
Όνομα: ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 30-05-2017
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

καλησπέρα σας,
Βρήκα το λάθος , ευθυνόταν το κενό που είχα στην επωνυμία του πελάτη( CLIENT 1). Πως μπορώ να το διορθώσω , επειδή θα πρέπει να έχω το κενό.
Σας ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[Excel07] Αυτόματη συμπλήρωση λίστας. George Nestor Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 14-11-16 19:43
[ Φόρμες ] Καρτέλες μέσα σε Καρτέλες vraxnakisg Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 16-12-14 07:23
[ Φόρμες ] αυτόματη συμπλήρωση eparast Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 03-04-14 23:19
Αυτόματη Συμπλήρωση 2 πινάκων rmaria Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 8 31-01-14 18:08
[Excel07] Αυτόματη Συμπλήρωση ΑΦΜ ippotis Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 10-02-11 20:14


Η ώρα είναι 05:23.