ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [VBA] Κλείδωμα - Ξεκλείδωμα όλων των φύλλων ενός βιβλίου

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

 

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 18-12-15, 19:50
Όνομα: Αίας
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 24-10-2015
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Κλείδωμα - Ξεκλείδωμα όλων των φύλλων ενός βιβλίου

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για τη βοήθεια που μας παρέχετε. Έχω περάσει αρκετές ώρες διαβάζοντας θέματά σας και λύσεις και ομολογώ ότι έχω βοηθηθεί πάρα πολύ δημιουργώντας ήδη αρκετά πράγματα στο excel που πριν τα έκανα αρκετά δύσκολα και μέσω "Ζιμπάμπουε" πολλές φορές.
Είναι το πρώτο ερώτημά μου στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας.
Έχω ένα βιβλίο με 35 - 40 φύλλα. Σε όλα τα φύλλα έχω κλειδωμένα κελιά με διάφορους τύπους και υπερσυνδέσεις. Όλα τα φύλλα τα έχω προστατευμένα (χωρίς κωδικό) για λόγους αποφυγής τυχαίων καταχωρήσεων. Όταν όμως θέλω να αλλάξω να προσθέσω ή να διορθώσω οτιδήποτε σε τύπους κλπ κλειδωμένα κελιά, πρέπει να ξεκλειδώνω ένα ένα φύλλο και μετά να ξανακλειδώνω.
Θα ήθελα λοιπόν ένα κώδικα VBA για να τον σετάρω με κουμπί στο αρχικό φύλλο που θα μου ξεκλειδώνει απ΄ ευθείας όλα τα φύλλα και με δεύτερο πάτημα (όταν έχω τελειώσει διορθώσεις) να ξανακλειδώνει όλα τα φύλλα σύμφωνα με τις επιλογές που έχω για προστασία. Ευχαριστώ και αναμένω
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[Γενικά] Κλείδωμα βιβλίου manolis Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 11-03-20 21:29
[Μορφοποίηση] Κλείδωμα κελιού με βάση το περιεχόμενο ενός άλλου. dimharos Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 1 28-05-16 06:06
[ Υποφόρμες ] Κώδικας για Ξεκλείδωμα Free_Ghost Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 20-10-12 20:59
Ξεκλείδωμα αρχειου mdb manolis Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 15-07-10 21:06
[Γενικά] Δημιουργία λίστας φύλλων ενός βιβλίου Billy Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 14-06-10 08:01


Η ώρα είναι 16:19.