ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [Excel07] Vba ή κάποιος αλλος τρόπος εντολών

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

 

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 14-07-13, 23:39
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 09-05-2013
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Vba ή κάποιος αλλος τρόπος εντολών

Καλησπέρα σε όλη την παρεούλα ,έχω που ψάχνω μέρες τώρα μα αποτέλεσμα κανένα για αυτο ζητω για άλλη μια φορα την βοήθεια σας ,τροποποιημένα από το προηγούμενο θέμα μου μιας και δεν έλαβα καμια απάντηση .
Λοιπόν εν ταχυ , στο συνημμένο που ανεβασα θα ήθελα αν γίνετε :

1) Οταν είμαι στο φυλλο καρτέλα και αφού συμπληρώσω τα στοιχεια ενός νέου συστήματος , πατώντας κάποιο κουμπί (η με κάποιο άλλο τρόπο) να καταχωρείται το νέο σύστημα στην στο φυλλο βάση

2) Οταν είμαι στην καρτέλα και αφού γράφω τον τον κωδικο στο κελι ABC3 (η με κάποιο άλλο τρόπο) να μου έρχονται από την βάση όλα τα στοιχεια συστήματος που αντιστοιχούν σε αυτόν τον κωδικό ,εστί ώστε να μπορώ να τα επεξεργαστώ-διορθώσω αλλα και να ενημερώσω την βάση με τις αλλαγές που έκανα σε αυτα ,καθώς και μπορω να τα εκτυπώσω .
Σας παρακαλώ παρα πολύ αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει είτε με vba η με κάποιον άλλο τρόπο που προτείνεται ,ειναι πολυ σημαντικο για εμενα .
Σας ευχάριστω εκ των προτερων για τον πολύτιμο χρόνο σας.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xlsx data.xlsx (25,2 KB, 23 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[Γενικά] Επιτάχυνση εντολών makoulis Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 1 23-06-14 18:20
[Συναρτήσεις] Πέρασμα τριών εντολών σε ενα κουμπί kirkon Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 17-04-14 18:27
Τρόπος εκτύπωσης με κώδικα pdhmos Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 09-12-12 20:04
Μενου Εντολών. Giorgos Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 6 21-02-10 15:58
Ιδιαίτερος τρόπος αναζήτησης kon73 Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 17-03-09 10:13


Η ώρα είναι 04:59.