ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [Συναρτήσεις] Πρόσθεση παλιού υπολοίπου σε μερικά σύνολα.

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

 

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 23-09-11, 12:01
Lefteris
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή Πρόσθεση παλιού υπολοίπου σε μερικά σύνολα.

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να απευθύνω την παρακάτω ερώτηση σε όλους τους φίλους, επειδή έχω ..κολλήσει..

Σε ένα φύλλο, παίρνω από εξωτερική πηγή με αντιγραφή επικόλληση, στοιχεία για καρτέλλες προμηθευτών. Χρέωση-Πίστωση-Υπόλοιπα-όνομα Προμηθευτή, αρχίζοντας για τον κάθε έναν από διαφορετικές ημερομηνίες και "κουβαλώντας" σε πολλούς από αυτούς και παλιά υπόλοιπα.

Του έχω βάλει αυτόματο φίλτρο και επιλέγω ποιανού προμηθευτή την κίνηση θέλω να δώ.

Σε κελιά, επάνω ακριβώς απο την Χρέωση και την Πίστωση, με την SUBTOTAL, παίρνω τα σύνολα για κάθε Προμηθευτή. Άρα με μια αφαίρεση, θα μπορούσα να βρώ και το υπόλοιπο του καθενός από αυτούς.

Αυτό όμως είναι και το πρόβλημά μου. Δεν μπορώ να βρώ πως θα μου προσθέτει στο υπόλοιπο που βγαίνει και το υπόλοιπο που υπήρχε, όταν ξεκινήσαμε εγγραφές σε αυτό το φύλλο για αυτόν τον Πελάτη.

Έχω σκεφτεί τρόπους μέσω......Λαμίας, αλλά μάλλον θα υπάρχει κάτι που δεν το σκέφτομαι.

Κάθε συμβουλή, ευπρόσδεκτη.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xls Θέμα με τα υπόλοιπα....xls (20,0 KB, 32 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lefteris : 23-09-11 στις 12:23.
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[ Πίνακες ] μερικα αθροισματα tsakan Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 03-03-16 00:11
[Συναρτήσεις] Συνάρτηση για υπολογισμό υπολοίπου zana Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 21-04-15 17:50
[VBA] Μεταφορά υπολοίπου tecgeo Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 1 03-01-13 21:32
Ενημέρωση Υπολοίπου Χρήστος Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 14-05-12 15:22
[Γενικά] Μερικά Αθροισματα manolis Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 04-11-10 15:12


Η ώρα είναι 21:52.