ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > Πρόβλημα ενημέρωσης πίνακων και διαγραφή ανενεργών εγγράφων πίνακος

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

Κλειστό Θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-12-10, 10:49
Το avatar του χρήστη alex
Όνομα: Αλέξανδρος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003, Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 22-01-2010
Περιοχή: ΑΡΤΑ
Μηνύματα: 526
Προεπιλογή Πρόβλημα ενημέρωσης πίνακων και διαγραφή ανενεργών εγγράφων πίνακος

Καλημέρα και πάλι στην παρέα του φορούμ με νέο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Βασικά νε ευχηθώ χρόνια πολλά στα εορταζόμενα μέλη και στούς εορταζόμενους επισκέπτες.
Τώρα επι του θέματος.
Εχω προχωρήσει την βάση μου απο την προηγούμενη φορά που είχα ζητήσει την βοήθεια του φορούμ.
Πρόσθεσα τις εξής φόρμες, kinisisPerati ,ΗμερομηνιαΤαμείου,ΤαμείοΗ μέρας.
Λίγα λόγια για την διαδικασία:
Αφού καταχωρίσω τον πελάτη πάω μετα στην φόρμα κίνησης να τακτοποιήσω το οικονομικό.Εκεί εχω προσθέσει και μιά δευτερεύουσα φόρμα που εχει 2 επιλογές.ΕΝΑΝΤΙ & ΕΞΩΦΛΗΣΗ.
ΕΝΑΝΤΙ πληκτρολογώ για προκαταβολές και ΕΞΩΦΛΗΣΗ πληκτρολογώ την στιγμή που με πληρώνει ο πελάτης που να είναι το ποσό είδιο με το τελικό ποσό.Η συνέπεια είναι ότι μηδενίζεται το πόσό σημαίνει ότι ό πελάτης δεν χρωστάει.Τότε τσεκάρω και checkBox για να μήν εμφανίζεται στη φόρμα μέχρι εδώ καλά.
Τώρα στο πρόβλημα.
Πάτώντας την φόρμα ημερομηνίαΤαμείου πληκτρολογώ την ημερομηνία που θέλω να κάνω ταμείο και enter με πάει στη φόρμα ΤαμείοΗμέρας απο εκεί πατώντας εκτύπωση θέλω να κάνει εκτύπωση την έκθεση αλλά και να ενημερώνει τους πίνακες ΠελάτεςΜεταβCars το πεδίο ΠοσόΠληρωμών kαι τον πίνακα ΠληρωμέςΠελατών το πεδίο ΠοσόΠληρωμής.
Επίσης αφού γίνει η ενημέρωση σβήσιμο τω ανενργών εγγραφών απο τον Πίνακα ΠληρωμέςΠελατών.
Εχω γράψει τον κώδικα αλλά δεν ξέρω κάπου μου χτυπάει.
Στέλνω την βάση.

Ευχαριστώ
Αλεξανδρος
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip DB3.zip (698,2 KB, 21 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex : 06-12-10 στις 11:21.
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[ Πίνακες ] Διαγραφή εγγραφών πίνακα υπό όρους dimitrisp Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 12-11-16 13:58
Αυτόματη διαγραφή εγγραφών Πίνακα dimitrisp Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 09-04-15 23:50
[ Πίνακες ] Σχέσεις Πινάκων - Πρόβλημα cybervit Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 02-03-13 17:54
Πρόβλημα ενημέρωσης πινάκων και διαγραφή ανενεργών εγγραφών πίνακος alex Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 14 09-12-10 10:05
[Access - VBA] Διαγραφή με ακύρωση ...ενημέρωσης Meteora Visual Basic for Applications (VBA) 2 08-03-10 20:45


Η ώρα είναι 15:04.