Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-06-20, 19:41
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή Outlook σε φόρμα

Καλησπέρα και εύχομαι να σας βρίσκω όλους με υγεία,

Υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε να μπορέσω να ανοίξω την εφαρμογή του Outlook μέσα σε φόρμα Access? Προσοχή, δεν θέλω να ανοίγω το Outlook έξω απο την εφαρμογή που φτιάχνω, πρέπει να ανοίγει μέσα σε κάποια φόρμα..

Σας ευχαριστω εκ προτέρων
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-06-20, 13:31
Super Moderator
Όνομα: ΓΙΩΡΓΟΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010, Ms-Office 2013, Ms-Office 2016, Ms-Office 365
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 14-01-2014
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Καλησπέρα Γιώργο,

Δες μια πρόταση… που θέλει δουλειά.

Το πιο εύκολο είναι αν διαθέτεις outlook Web να το προβάλεις webBrowser σε μια φόρμα σαν μια σελίδα του Internet.

Ευχαριστώ.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: accdb Outlook.accdb (376,0 KB, 12 εμφανίσεις)
__________________
Βραχνάκης Γιώργος
vrahnakisg@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-06-20, 14:45
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vraxnakisg Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Γιώργο,

Δες μια πρόταση… που θέλει δουλειά.

Το πιο εύκολο είναι αν διαθέτεις outlook Web να το προβάλεις webBrowser σε μια φόρμα σαν μια σελίδα του Internet.

Ευχαριστώ.
Γεια σου Γιώργο,

Ευχαριστω για το παράδειγμα σου και για τον χρόνο σου. Έχω δοκιμάσει την λυση Web αλλά για κάποιο λόγο (άγνωστο) όταν πλοηγηθώ στο Web Control το οποίο δείχνει το ημερολόγιο ας πούμε απο το Outlook μου, κλείνει την βάση και δημιουργεί αντίγραφο ασφαλείας και κατά συνέπεια δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Για να ειμαι ειλικρηνής απο τον Outlook θα ήθελα μόνο το ημερολόγιο (εβδομάδα, ημέρα, μήνας κλπ) και την διαδικασία καθορισμού ραντεβού αφού έφτασα σε αυτή την σκέψη εφόσον με το Google Calendar συμβαίνει παραδόξος αυτό που ανάφερα και πρίν, δηλαδή εφόσον επιχειρήσεις να πατήσεις σε κάποια ώρα, ημερά κλπ αμέσως κλείνει ολόκληρη την βάση και δημιουργεί αντίγραφο ασφαλείας.. (δεν ξέρω αν το θυμάσαι, το ειδαμε και μαζί αυτό σε κάποια φάση να συμβαίνει). Και ακριβώς για να εξυπηρετήσω την ανάγκη καθορισμού ραντεβού των πελατών με παράλληλο συχρονισμό στο κινητό του χρήστη σκέφτηκα την λύση Outlook αλλά και πάλι συμβαίνει το ίδιο..\

Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστω πάλι για τον χρόνο και την διάθεση σου να βοηθήσεις.
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-06-20, 15:49
Super Moderator
Όνομα: ΓΙΩΡΓΟΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010, Ms-Office 2013, Ms-Office 2016, Ms-Office 365
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 14-01-2014
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Καλησπέρα Γιώργο,

Να σου θυμίσω ότι τρέχαμε ένα αρχείο GoogleCaledarRegFix.reg

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και στο goοgle calendar ούτε και στο outlook web δουλεύουν μια χαρά.

Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο?

Ευχαριστώ.
__________________
Βραχνάκης Γιώργος
vrahnakisg@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-06-20, 20:17
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vraxnakisg Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Γιώργο,

Να σου θυμίσω ότι τρέχαμε ένα αρχείο GoogleCaledarRegFix.reg

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και στο goοgle calendar ούτε και στο outlook web δουλεύουν μια χαρά.

Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο?

Ευχαριστώ.
Καλησπέρα Γιώργο,

Ναι, θυμάμαι το GoogleCaledarRegFix.reg και το έχω κανει εγκατασταση κανονικά, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να συμβαίνει. Εχω δημιουργήσει νέα βάση, έχω εισαγει όλα τα αντικείμενα της βάσης κανονικά, εκανα και απο την αρχή νέα φόρμα με νεο Web Control αλλά παλι κανει το ίδιο. Το περίεργο εόναι ότι αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα και σε υπολογιστές πελατών πέραν απο τους δικούς μου, το μόνο έχω εντοπίσει οτι σε κάποια PCs δεν το κανει κάποτε ολως παραδόξως,,, Επίσης, πρόεσξα οτι το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως την ¨ωρα που φορτώνει το Google Calendar και εφόσον εμφανιστεί στην φόρμα εάν προσέξεις κάτω αριστερά στο σημείο που προσπαθεί να συχρονίσει, εαν εκεινη την στιγμή πατησεις σε καποια μερα και ωρα για να καταχωρησεις νεο ραντεβου, αμεσως θα κανει το προβλημα.. Εαν αφήσεις να φορτώσεις το Calendar κανονικά (λίγα δευτερόλεπτα δηλαδή) και κάνεις το ίδιο θα κανει το πρόβλημα 7 στις 10 φορες...

Οπως και να εχει, νασαι καλα και σε ευχαιστω πολυ
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Συγχρονισμός Outlook posidonas Outlook - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 13-12-14 16:59
Outlook και VBA xrousaios Outlook - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 28-11-13 09:02
Back up σε outlook Βασίλης Καραχάλιος Outlook - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 4 16-07-12 11:50
Φόρμα ημερολογίου (τύπου Outlook - scheduler) schizo Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 27-06-10 19:03
webbrowser και outlook σε φόρμα atlasgr Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 29-06-09 20:02


Η ώρα είναι 05:51.