ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > Εξαγωγή δεδομένων στον outlook 2013

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-07-15, 09:40
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή Εξαγωγή δεδομένων στον outlook 2013

Φιλοι μου γειά σας,

Παραθέτω αυτούσια μια βάση την οποία έφτιαξε ο φίλος Τάσος Φιλοξενίδης πρίν απο κάποια χρόνια μέσω της οποίας μπορούμε απο το ημερολόγιο που ετοίμαστε ο φίλος Τάσος σε στύλ outlook να διευθετήσουμε κάποιο ραντεβού για οποιοδήποτε σκοπό.

Στο ημερολόγιο αυτό όπως θα δείτε υπάρχει η εντολή 'ExportToOutlook και φυσικά ImportFromOutlook. Το πρόβλημα και το θέμα που θέλω την βοήθεια (μάλλον απο τα πιο έμπειρα μέλη του φόρουμ) είναι το εξής:

1. Μάλλον το ημερολόγιο δεν είναι συμβατό (απο ότι κατάλαβα) για να κάνει εξαγωγή δεδομένων στο Outlook 2013 και εφόσον επιχειρηθεί κάτι τέτοιο "μπλοκάρει" εντελώς την Access και χρειάζεται να κάνω Task Force End έτσι ώστε να μπορέσει να κλείσει κανονικά η βάση αλλά και η Access.

2. Εννοείται πως υπάρχει ακριβώς το ίδιο θέμα και με την αντίθετη διαδικασία εισαγωγής δεδομένων απο το Outlook στην βάση φυσικά.

Παραθέτω αυτούσια την βάση για αξιοποίηση της απο οποιοδήποτε μέλος χρειάζεται μια τέτοια βάση και θα εκτιμήσω εάν μπορέσουμε και βρούμε κάποια λύση στο πρόβλημα διότι θα ήταν ευχής έρχο εάν μπορούσα να είναι συμβατή και με τις νέες πλέον εκδόσεις του Outlook 2013.

Ευχαριστώ εκ προτέρων

Υ.Γ: Τάσο μου εάν κατά τύχην δείς την δημοσίευση θέλω να σε ευχαριστήσω ξανά για την οποιαδήποτε βοήθεια και σου στέλνω τους χαιρετσιμούς μου. Πάντα καλά.!!
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip Outlook Style Calendar.zip (121,7 KB, 15 εμφανίσεις)
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Εξαγωγή δεδομένων basman Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 15-04-16 12:28
Εξαγωγή δεδομένων στον outlook 2007 ή 2013 γιώργοςΚ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 15-09-15 08:35
Outlook 2013 shared address book - sync error xray2201 Outlook - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 24-04-14 19:24
Ενσωμάτωση αρχείων απο outlook σε βάση δεδομένων γιώργοςΚ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 8 15-02-14 15:11
Εξαγωγή συνημμένων από το Outlook σε φάκελο Dimi Outlook - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 16 29-03-11 01:04


Η ώρα είναι 07:32.