ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [ Φόρμες ] Μεταφορά ποσών απο φόρμα σε πίνακα

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

 

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 06-12-14, 15:44
Όνομα: Αντωνης
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 04-12-2014
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή Μεταφορά ποσών απο φόρμα σε πίνακα

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα...
Θέλω να μεταφερω τα ποσά της φόρμας 2 στην κύρια φόρμα(έκδοση τιμολογίων) για να μου ενημερώσει και τον πίνακα... Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να φέρω τα ποσά αλλα μετά πρέπει να τα πάω με αντιγραφή επικόλληση στο textbox που με ενδιαφέρει για να ενημερώση τον πίνακα και να συνεχίσει τον υπολογισμό του τιμολογίου... Εχω καταλάβει οτι πρέπει να δώσω εντολή στο afterupdate αλλά ότι και εαν δοκίμασα δεν μου βγήκε μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
Ξέρω οτι ειναι θέμα ρουτίνας... αλλα εδω τα βρήκα δύσκολα!!!
Υ.Γ. Ευχαριστώ προκαταβολικά οποιον ασχοληθεί με το θέμα μου!!!
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip EMPORIKH_DIAXEIRISH21.zip (90,5 KB, 47 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[ Ερωτήματα ] Διαφορά ποσών πίνακα dimitrisp Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 8 02-10-16 08:17
[ Φόρμες ] Πολλαπλασιασμος στη φορμα και μεταφορα στον πινακα silixridi Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 26-01-15 23:52
[ Φόρμες ] Υπολογισμός ποσού σε φόρμα και μεταφορά στον αντίστοιχο πίνακα ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 16 25-12-14 18:40
Μεταφορά δεδομένων από πίνακα ή ερώτημα σε νέο πίνακα με άλλη μορφή. dim.konst Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 2 09-12-14 20:31
Αποφυγή διπλοεγγραφών κατα την μεταφορά δεδομένων από πίνακα σε πίνακα alex Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 22-02-13 19:48


Η ώρα είναι 00:46.