Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 06-05-12, 01:04
Zoe Forte Ο χρήστης Zoe Forte δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Ζωή
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 09-04-2012
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή Aπάντηση στο Query in Multiple Value combo box.

Γεια σας.

Επανέρχομαι ξανά με το θέμα της άντλησης εγγραφών απο multiple value combo box μέσω ερωτήματος.

Θυμίζω ότι είχα τον πίνακα table1 με τα πεδία Type (text), Code(text), Subject (σύνθετο πλαίσιο με δυνατότητα πολλών τιμών) κα με τον κώδικα που έγραψε ο Γιώργος (23/04) μπορούσα και έβρισκα για κάθε τιμή/ες του Subject που επέλεγα απο το συγκεκριμένο σύνθετο πλαίσιο, όλα τα type& code στα οποία αντιστοιχούσαν.
Ο κώδικας που μου έδωσε ο Γιώργος δούλεψε πολύ καλά, με τη διαφορά ότι πρέπει τώρα να τον εφαρμόσω σε πίνακα table 1 με τα εξής πεδία :
Type (απλό σύνθετο πλαίσιο), Code(text), Issuer (απλό σύνθετο πλαίσιο), Date(ημερομηνία) , Subject (σύνθετο πλαίσιο με δυνατότητα πολλών τιμών) και χρειάζεται να κάνω το ίδιο ερώτημα,.

Δηλ να έχω όλες τις εγγραφές των Type , Code, Issuer & Date για κάθε επιλογή του Subject με κλίκ σε οποιαδήποτε τιμή/ες του Subject.
Επισημαίνω ότι τα Type & Code, δεν ορίζονται μεμονωμένα , οπότε χρειάζομαι και τα άλλα δύο πεδία Issuer & Date για την πλήρη ταυτοποίησή τους, για δε λόγους καταχώρησης χρειάζεται να ορίζονται ως ανωτέρω.

Πως πρέπει να μεταβληθεί ο κώδικας για να μπορεί να δουλεύει?

Όποιος φίλος/η μπορεί ας μου απαντήσει.


c.c Γιώργο, δεν ξέρω αν θα σου ήταν πολύ κουραστικό να το δεις, μια και γνωρίζεις ήδη το θέμα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

Ζωή.
Απάντηση με παράθεση