ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > Μαζική έκδοση αποδείξεων

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-11-16, 11:00
Όνομα: ΣΑΚΗΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 24-02-2013
Μηνύματα: 318
Προεπιλογή Μαζική έκδοση αποδείξεων

Φίλοι μου καλημέρα, αφού μετά κόπων και βασάνων έχω φτάσει σε κάποια σχετικά λειτουργική κατάσταση την βάση για έκδοση αποδείξεων σε φροντιστήριο θα ήθελα την βοήθειά σας για να υλοποιήσω το πολύ δύσκολο εως ακατόρθωτο για μένα της ομαδικής έκδοσης αποδείξεων.
Εχω δημιουργήσει μία φόρμα(ΟΜΑΔΙΚΕΣΑΠΥ) που πέρνωντας κάποια στοιχεία από ερωτήματα μου φέρνει το Υπόλοιπο ΑΠΥ της 1ης περιόδου(ΣΕΠΤ-ΔΕΚ).Εκεί υπάρχει και το ανάλογο chkbox για επιλογή.
Το ζητούμενο είναι τα υπόλοιπα αυτά με κάποιο τρόπο(που δεν ξέρω πως και αν γίνεται) να ενημερώνουν το Ποσό ΑΠΥ του πίνακα ΑΠΥ και να πέρνουν αυτόματα αρίθμηση(ΑΑ) τσεκάρωντας την πολλαπλή επιλογή(έχω ένα κωδικα που δεν μπορώ να τον κάνω να δουλέψει με το ερώτημα) εκδίδοντας μαζικά ΑΠΥ.
Σας επισυνάπτω ένα δείγμα με τα απαραίτητα.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip sampleSchool.zip (56,5 KB, 32 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-11-16, 13:24
Όνομα: ΣΑΚΗΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 24-02-2013
Μηνύματα: 318
Προεπιλογή

Υπάρχει κάποια λύση ή έστω προσέγγιση για το θέμα αυτό ή να το εγκαταλέιψω σαν ιδέα;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-11-16, 13:28
Όνομα: ΣΑΚΗΣ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 24-02-2013
Μηνύματα: 318
Προεπιλογή

Έχω φτιάξει τον πίνακα tblTemp(φόρμα ΟΜΑΔΙΚΕΣΑΠΥ) που έχει τις εγγραφές που χρειάζομαι για ομαδική έκδοση αποδείξεων.Πως γίνεται να ανοίγει ο πίνακας ΑΠΥ και να καταχωρούνται οι εγγραφές αυτές(οι τσεκαρισμένες) παίρνοντας αρίθμηση.Προσπάθησα με την rs και recordset αλλά καθότι ανίδεος σε κώδικα δεν τα κατάφερα.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip TESTFRONTIST.zip (77,4 KB, 35 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μαζική ενημέρωση πεδίου kapetang Access samples - Χρήσιμα αρχεία & παραδείγματα 0 18-09-16 09:28
[Γενικά] Έκδοση υπηρεσιών με καταμέτρηση μοναδικών ονομάτων dratsaki Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 31-08-16 22:37
Κατάλληλη έκδοση access για την ανάπτυξη λογισμικού γιώργοςΚ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 9 31-05-16 09:39
Βαση Αποδειξεων asterix Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 10-04-15 17:45
[ Φόρμες ] Εφαρμογή για την καταχώρηση αποδείξεων nasos23 Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 9 15-09-11 19:04


Η ώρα είναι 12:18.