Θέμα: Φόρμες Φόρμα με γράφημα

Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 05-12-11, 19:50
markosv Ο χρήστης markosv δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Μαρκος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 12-03-2011
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή Φόρμα με γράφημα

Καλησπέρα σε όλους. Προσπαθώ να φτιάξω μια φόρμα που να έχει ένα γράφημα θα προσπαθήσω να το πω όσο πιο αναλυτικά μπορώ για να γίνω κατανοητός γι αυτό συγχωρέστε με για το μεγάλο μήνυμα.
Α) Έχω ένα πινάκα "ηλεκτρικές γραμμές" με κλειδί τον κωδικό τον διακόπτη της εκάστοτε γραμμής και πεδία λεπτομέρειες για τον διακόπτη όπως κατασκευαστής, ρυθμίσεις κτλ.
Β) Πινάκας "φορτία ηλεκτρικού πινάκα" με κλειδί την ημερομηνία και πεδία το μηνιαίο φορτίο της κάθε γραμμής που υπάρχει σε αυτόν τον ηλεκτρικό πινάκα (1 εγγραφή το μηνά ) 6 πινάκες για 6 ηλεκτρικούς πινάκες
Γ) Ερώτημα που βρίσκει το μέγιστο φορτίο της κάθε ηλεκτρικής γραμμής ανά έτος για κάθε πίνακα "φορτία ηλεκτρικού πινάκα" 6 ερωτήματα για 6 ηλεκτρικούς πινάκες
Δ) Μια φόρμα που είναι ουσιαστικά η καρτέλα του διακόπτη στην οποία θέλω να βάλω ένα γράφημα με το αποτέλεσμα του ερωτήματος Γ το οποίο να αφορά τη γραμμή που ελέγχει ο διακόπτης.

ο πινάκας Β ενημερώνετε κάθε μηνά. το πρόβλημα μου είναι πως θα κάνω το γράφημα να ενημερώνετε αυτόματα μετά από κάθε εγγραφή στον κάθε πίνακα Β. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί σπάω το κεφάλι μου μια βδομάδα ευχαριστώ πολύ
Απάντηση με παράθεση