Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 08-08-11, 20:50
arxeiothetis Ο χρήστης arxeiothetis δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Κωνσταντίνος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 28-06-2011
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Νίκο,
αυτά που δεν σου έγιναν κατανοητά -πιστεύω- πως θα σου γίνονταν αν άνοιγες το link και έβλεπες τη δομή της βάσης δεδομένων. Κατά την καταχώρηση στη φόρμα ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ, στο πεδίο Ηθοποιοί της υποφόρμας, τα ονόματα εμφανίζονταν με ένα τετραγωνάκι πριν, το οποίο σήμαινε πως έπρεπε να ανεβοκατεβαίνω στην λίστα των ονομάτων με το ποντίκι και να κάνω tick σε αυτό που ήθελα να επιλέξω, πράγμα πολύ χρονοβόρο για την καταχώρηση. Με τη λύση που πρότεινε ο Γιώργος (μέγας ευεργέτης είσαι ρε φίλε!), κατάφερα να το αλλάξω και τώρα όταν θέλω να καταχωρήσω ένα όνομα απλώς ξεκινάω να το πληκτρολογώ και εμφανίζεται (εφ' όσον το έχω ήδη περάσει στην αντίστοιχη φόρμα). Από 'κει και πέρα, είναι προφανές από το σχόλιό σου, πως ενοχλήθηκες που μετά από δύο μέρες της πρώτης δημοσίευσης έκανα ξανά έκκληση για βοήθεια. Λυπάμαι που ενοχλήθηκες, ο σκοπός μου ήταν απλώς να "επαναφέρω" το post μου ώστε να γίνει αντιληπτό από κάποιον που θα μπορούσε να βοηθήσει, όπως και τελικά έγινε. Οφείλω να πω επιπλέον, πως αυτό το forum, ουσιαστικά εξαιτίας του Γιώργου, με έχει βοηθήσει σε απίστευτο βαθμό να κάνω κάτι για το οποίο προσωπικά είμαι αρκετά άχρηστος για να κατάφερνα μόνος μου. Αν έγινα ενοχλητικός, δεν είναι κάτι για το οποίο είχα πρόθεση να προκαλέσω, απλώς απευθύνθηκα εδώ, σε ανθρώπους που αφενός έχουν γνώσεις και αφ' ετέρου έχουν τη διάθεση να βοηθήσουν.
Να είστε καλά κι ευχαριστώ και πάλι.
Απάντηση με παράθεση