Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 29-09-13, 22:00
xristos Ο χρήστης xristos δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Χρήστος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2003, Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 06-09-2011
Μηνύματα: 505
Red face

Φίλοι του φόρουμ καλησπέρα.
Σπύρο & Θανάση σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Όσο αφορά τον Θανάση στο
Παράθεση:
Χρήστο το λάθος είναι ότι, στο Φύλλο 1 έχεις κάνει Φίλτρο στη στήλη Η, ενώ στο pivot Φύλλο 2 δεν έχει συμπεριληφθεί με αποτέλεσμα να βγάζεις διαφορετικά αποτελέσματα
αν δεν κάνω λάθος το έχω συμπεριλάβει στο κουτί τιμές (values)"πλήθος από Hm. Dimosieuseis" εκτός και αν δεν παέι εκεί, αλλά το έχω δοκιμάσει σε όλα τα κουτιά με το ίδιο αποτέλεσμα.
¨οσο αφορά τον Σπύρο στο
Παράθεση:
Αν δεν διαβάσεις κάτι για τους pivot δεν κάνουμε τίποτα...
θα ήθελα να πω ότι διαβάζω τις βοήθειες του Excel αλλά πολλές φορές δεν αναφέρουν (δεν καταλαβαίνω ίσως) αυτό που θέλω και μάλιστα 2 μέρες τώρα βλέπω (γιατί είμαι περισσότερο οπτικός τύπος) video στο youTube σχετικά με το θέμα μου.
Παράθεση:
Στο παράδειγμά σου δεν έχεις βάλει το Group που είπαμε
ή καλύτερα το έχεις κάνει μεν αλλά σε λάθος σημείο και έτσι δεν έχει υπολογιστεί
στο νέο συνημμένο πιστεύω ότι είναι ακριβώς το ίδιο με την φωτογραφία στο οποίο και πάλι δεν βγάζει το σωστό αποτέλεσμα.
Όλα τα ανωτέρω δεν είναι παρατηρήσεις προς εσας γιατί με έχετε βοηθήσει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ αλλά δεν θέλω να φαίνομαι ότι τα περιμένω όλα έτοιμα.
Κάθε παρατήρησή σας-συμβουλή την μελετάω και προσπαθώ, ίσως δεν μπορώ να τα καταλάβω διαβάζοντας γιατί είμαι οπτικός τύπος (από το σχολείο).
Παράθεση:
Δες κατ' αρχήν αυτό...
PivotTable reports 101 - Excel - Office.com
Δυστιχώς δεν γνωρίζω Αγγλικά για να το διαβάσω.
Πολύ σας κούρασα με την πολυλογία μου
απλά δεν θέλω να σας δώσω την εντύπωση ότι δεν ασχολούμε
Θέλω σας ευχαριστήσω για άλλη μια φορά για τον χρόνο σας
και την βοηθειά σας
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xls Statistika(NEW)2.xls (371,5 KB, 13 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση