Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 21-05-13, 22:43
ggatzos Ο χρήστης ggatzos δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 09-05-2013
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους .....
Σπύρο καλησπέρα και σε εσένα.
Μετά από πολλές "διαβουλεύσεις" ο κύβος ερρίφθη .
Θα εφαρμόσω την λύση 1 που μου είπες με τους φακέλους (μιας και το πελατολόγιο φτάνει περίπου στα 500 συστήματα) αλλά με τρείς μικρές διαφοροποιήσεις
α) Η βάση θα έχει περισσότερα στοιχεία από αυτά που είχες δει (πιο πλούσια σε πληροφορίες)
β) Σαν σημείο αναφοράς δεν θα είναι το όνομα αλλά ένας τετραψήφιος κωδικός που θα είναι μοναδικός για κάθε σύστημα και θα συνδέεται με τον αντίστοιχο φάκελο με τον ίδιο κωδικό ως ονομα, μιας και η βάση δεν θα αναφέρεται σε πελάτες αλλά σε τοποθετημένα συστήματα .
γ) Η Κατάταξη αλλά και η δημιουργία νέου κωδικού θα γίνεται με βάση την ημερομηνία εγκατάστασης .
Με βάση τα παραπάνω λοιπόν θα ήθελα την βοήθεια σου . Θα ήθελα στο συνημμένο που ανεβάζω να μου κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις ώστε να έχω ένα πλήρες ξεκίνημα έστω για τα τέσσερα εικονικά συστήματα .
(αν είναι δυνατόν οι αυτόματες μορφοποιησεις να φτανουν εως 1000 γραμμες και να λειτουργούν η γραμμή προθήκης νέου πελάτη και οι δυνατότητες του μπουτόν , οπως τις είπες εσυ ,γιατί δεν ξέρω να τα ενεργοποιήσω)
ευχαριστω παρα παρα πολυ καλο βράδυ....
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip ΠΕΛΑΤΟΛΟΓΙΟ.zip (67,0 KB, 58 εμφανίσεις)