Θέμα: Φόρμες Αντιγραφή πεδίων

Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 11-04-13, 08:54
γιώργοςΚ Ο χρήστης γιώργοςΚ δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Γιώργος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007, Ms-Office 2013
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-04-2013
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή Diatrofi

Καλημέρα Νίκο και σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου. Όντως είναι πιο "λειτουργική" η φόρμα που έφτιαξες Νίκο αλλά όπως ειπα αρχικα χρειάζομαι εναν τρόπο έτσι ωστε όλα τα φαγητά που είναι καταχωρημενα σε οποιανδήποτε μέρα καθώς και το όνομα της διατροφής, να μπορούν να γίνονται copy/paste και σε οποιαδήποτε άλλη ημέρα. Βασικά λέωτο εξής: Εστω ότι στην Δευτέρα υπάχουν καταχωρημένα 4 records (φαγητά), έτσω ότι το όνομα της διατροφης στην main form είναι ΑΒΓ, και έστω ότι η ημερομηνίες έναρξης και λήξης είναι 1/1/13 και 7/1/13, εγώ θέλω να μεταβένω σε νέο Record στην αρχική φόρμα και με ένα πάτημα ενος comdB.να κάνω paste όλα τα πιο πάνω, αλλάζωντας απλά το όνομα της νέας διατροφής σε ΒΓΔ

Στο μεταξύ σημείωσε ότι η συγκεκριμένη διαδικασία είναι αρκετά πολϋπλοκη στην παραγματικότητα και περιέχονται αρκετά πεδία προερχόμενα απο Ερώτημα... νομιζω οτι θα πρέπει να δες την πραγμτική εφαρμογή έτσι ωστε να καταλάβεις επακριβώς τι πρέπει να γϊνει έτσι ώστε να μην δημιουργηθούν δυσλειτυργίες στα υπόλοιπα. Δυστυχώς όμως το πραγματικό database ειναι λίγο μεγαλο και δεν με αφήνει εδώ μεσα να το κάνω upload...Μήπως θέλεις να μου εισηγηθείς κάποιο τρόπο να το κάνω φίλε Νίκο και αφού το δείς να με συμβουλέψετε αναλόγως?

Φιλικά,

Γιώργος
__________________
Γιώργος Στυλιανού

gs.pocketpc@gmail.com
Απάντηση με παράθεση