Forum

Forum (https://www.ms-office.gr/forum/)
-   Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις (https://www.ms-office.gr/forum/access-erotiseis-apantiseis/)
-   -   Εμφάνιση Ερωτημάτων, Πινάκων, Εκθέσεων κλπ (https://www.ms-office.gr/forum/access-erotiseis-apantiseis/5321-emfanisi-erotimaton-pinakon-ektheseon-klp.html)

xristos 09-08-19 11:40

Εμφάνιση Ερωτημάτων, Πινάκων, Εκθέσεων κλπ
 
Φίλοι του Φόρουμ Καλησπέρα
Έχω το εξής πρόβλημα.Ένας συνάδελφος που έφυγε σε σύνταξη έφτιαξε ένα πρόγραμμα σε Access είναι ανοικτό, αλλά μου έχει κρύψει τα Ερωτήματα, τους Πίνακες, τις Εκθέσεις και τα χρειάζομαι για να προσθέσω........
Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να τις εμφανίσω;;;;
Με συνδυασμό πλήκτρων ( το λέω αυτό γιατί έτσι που έγραφα μου εμφανίστηκαν, αλλά μετά που έκλεισα χάθηκαν ή διαφορετικά;;;
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και την βοήθειά σας

Meteora 10-08-19 17:59

καλησπέρα.
Με πατημένο το shift άνοιξε την εφαρμογή και δείξε μας τη σελίδα που θα εμφανιστεί στην οθόνη σου...
Σε αναμονή λοιπόν της απόκρισης σου. / Νίκος

xristos 11-08-19 07:54

Φίλε Νίκο ΚΑΛΗΜΕΡΑ και σε ευχαριστώ για άμεση απάντησή σου
Πάτησα το shift όπως μου είπες και εμφανίστηκε το "παράθυρο περιήγησης" που φένονται οι Εκθέσεις, Πίνακες κλπ όπως το θέλω, αλλά δεν φαίνεται το κυρίως σώμα.
Τι πρέπει να κάνω για να σου στείλω την εικόνα;;;;
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Meteora 11-08-19 10:15

Την Καλημέρα μου σε σένα και στην κοινότητα.
  • Πάτησε printScr για να αντιγράψεις την οθόνη. Στη συνέχεια φτιάξε είτε εικόνα είτε word...
  • Τι εννοείς "κύριο σώμα";
Έχεις -όπως βλέπω- αρκετές αναρτήσεις στο forum και δυσκολεύομαι να κατανοήσω το ερώτημά σου "πώς θα αναρτήσω μια εικόνα ή ένα αρχείο word".

xristos 12-08-19 16:54

1 Συνημμένο(α)
Φίλοι του φόρουμ και Νίκο Γειά σας.
Για το word το γνώριζα αλλά δεν γνωρίζω πως μπορώ να το κάνω εικόνα.
Και άλλες φορές έχω ζητήσει να μου πουν τα βήματα, αλλά δεν μου έχουν απαντήσει.
Κάνω ακριβώς τα ίδια βήματα με το word και μετά πως γίνεται εικόνα;;;;
Χθες το "Πάτησε printScr" προσπαθούσα να το κάνω με το TeamViewer και δεν μπορούσα να κάνω μου έβγαζε άλλα διάφορα. Σήμερα το έκανα από την δουλειά μου.
Νίκο όταν σου είπα "Πάτησα το shift όπως μου είπες και εμφανίστηκε το "παράθυρο περιήγησης" που φαίνονται οι Εκθέσεις, Πίνακες κλπ όπως το θέλω, (συνημμένο), αλλά δεν φαίνεται το κυρίως σώμα." εννοούσα στο δεξιό μέρος που είναι κενό στο συνημμένο να φαίνονται τα κουμπιά του προγράμματος. (Προσπάθησα να σας βγάλω εικόνα με το printScr, αλλά είναι μεγάλα τα MB και δεν μπορώ να το ανεβάσω)
Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ.
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την βοήθειά σου

pctechdr 12-08-19 21:28

Το πιο απλό που μπορείς να ξεκινησείς είναι να πάς στο μενού της Access "Αρχείο"-Ιδιότητες-Τρέχων βάση δεδομένων-επιλογές πλοήγησης(??) και να εμφανίσεις τα κρυφά αρχεία και τα αρχεία συστήματος.

Συγνώμη αλλά η Access που έχω είναι στα Αγγλικά και δεν ξέρω αν στα Ελληνικά είναι η μετάφραση ακριβής.

xristos 13-08-19 06:53

1 Συνημμένο(α)
Φίλοι του Φορουμ Καλημέρα
Νίκο και Χρήστο σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.
Φίλε Χρήστο θα σου φανεί κάπως παράξενο αυτό που θα σου πω, αλλά αυτή είναι η αλήθεια
προσπάθησα να κάνω αυτό που μου είπες αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Σίγουρα δεν κάνω κάτι καλά, αν μπορείς να γίνεις πιο σαφής (θα σου ακούγετε τρελό αυτό αλλά .....).
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου.
Τελικά Νίκο έψαξα και μάλλον τα κατάφερα για να το φτιάξω σε εικόνα. Σου στέλνω το ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΜΑ που σου ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμά μου
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

pctechdr 13-08-19 22:36

3 Συνημμένο(α)
Για δες μήπως σε βοηθήσουν οι εικόνες.
Συνημμένο Αρχείο 10535

Συνημμένο Αρχείο 10536

Συνημμένο Αρχείο 10537

alex 14-08-19 17:52

Αγαπητέ Χρήστο, Πήγαινε Αρχείο--->Επιλογές----->Τρέχουσα βάση δεδομένων---->Επιλογές περιήγησης---->και τσεκάρισε το εμφάνιση κρυμμένων αντικειμένων. Άνοιξε με Shift την βάση σου και θα τα εμφανίσει όλα.

xristos 20-08-19 06:02

Φίλοι του Φόρουμ ΚΑΛΗΜΕΡΑ
Νίκο, Χρήστο & Αλέξανδρε σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας, από την οποία πάντα μαθαίνουμε
Αλέξανδρε έκανα όλα όσα είπες (βλ. εικόνα), αλλά όταν άνοιξα πάλι το πρόγραμμα μου έβγαλε
μόνο την εικόνα Ν2, ενώ θα ήθελα να είναι όπως η εικόνα Ν3 και δίπλα που υπάρχει μια μαύρη λωρίδα εκεί να εμφανίζονται οι Εκθέσεις κλπ όπως φαίνεται στην εικόνα Ν2.
Κάνω κάτι λάθος ή έτσι πρέπει να βγαίνει;;;;
Ξέρεις όταν έχω την εικόνα Ν3 και δίπλα μου εμφανίζει τις εκθέσεις κλπ μου είναι πιο εύκολο να προσθέτω.


Η ώρα είναι 12:40.

Ms-Office.gr - ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.


Search Engine Optimization by vBSEO 3.3.2