ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [Γενικά] ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ EXCEL ΣΕ MAIL

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-06-16, 11:28
Όνομα: Μανος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Αγγλική
 
Εγγραφή: 28-06-2016
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ EXCEL ΣΕ MAIL

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα

Ονομάζομαι Μάνος απο Ηράκλειο Κρήτης, και χρειάζομαι τη βοήθεια σας

Καθημερινά, λόγω εργασίας, λαμβάνω σημαντικές πληροφορίες μέσω excel, που αφορούν το πελατολόγιο μου

Σκοπός μου είναι να στέλνω με mail το κάθε τι που αφορά τους πελάτες μου ξεχωριστά στο καθ ένα

Ουσιαστικά, πρόκειται για αρχεία που συνήθως στην πρώτη & δεύτερη γραμμή έχει το τίτλο της πληροφορίας και στις υπόλοιπες γραμμές δείχνει το νούμερο για κάθε έναν ξεχωριστά

Εγώ προσπαθώντας να τα στείλω, ξεκινάω κάνοντας hide τις γραμμές που δε θέλω και copy-paste σε νέο φύλλο ή αρχείο αυτά που αφορούν τον καθ ένα προκειμένου να τα στείλω….

Η παραπάνω διαδικασία είναι εξαιρετικά χρονοβόρα, και ειδικότερα για μένα που η δουλεία μου δεν είναι το reporting αλλά να είμαι έξω στην αγορά

Δε ξέρω κατά πόσον έγινα αντιληπτός όπως τα περιγράφω, αλλά μπορούμε να το κάνουμε ευκολότερο????

Διάβασα άλλα posts αλλά δε βρήκα κάτι να με βοηθήσει

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
[VBA] Αποστολή e-mail σε πελάτες μου (vba) mpapada Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 07-05-15 22:58
Αποστολή αρχείων με e-mail μέσω Αccess mpapada Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 24-04-15 14:25
αυτόματη αποστολή mail ΧρύσαΚ Outlook - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 21-06-14 07:59
Αποστολή επισυναπτόμενων αρχείων μέσα από φόρμα με mail dim.konst Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 03-10-13 07:37
Επιλογή e-mail για αποστολή μηνύματος aristos Outlook - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 1 05-06-13 23:04


Η ώρα είναι 11:40.