ms-office.gr > Forum > Microsoft Excel > Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [Γενικά] Πρόβλημα εισαγωγής δεδομένων σε κελιά του Excel και πρόβλημα με συνάρτηση

Excel - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Ότι έχει σχέση με συναρτήσεις, μορφοποίηση, εκτυπώσεις γραφήματα κτλ.

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-12-13, 13:14
Όνομα: ΣΟΦΙΑ
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2000, Ms-Office 2002, Ms-Office 2003, Ms-Office 2007, Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική, Αγγλική
 
Εγγραφή: 02-12-2013
Μηνύματα: 1
Question Πρόβλημα εισαγωγής δεδομένων σε κελιά του Excel και πρόβλημα με συνάρτηση

Γειά σας! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum σας! Κι ευελπιστώ για τη πολύτιμη βοήθεια σας!
Αντιμετωπίζω πρόβλημα στη καταχώριση κειμένου και στην αλλαγή μορφοποίησης σε ένα συγκεκριμένο κελί του αρχειου excel.
Όταν πάω να προσθέσω κείμενο εσωτερικά του κελιού ή να αλλάξω μορφοποίηση, δε το δέχεται, δηλαδή δεν κάνει τις αλλαγές.
Ενώ τα υπόλοιπα κελιά δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα.
Προσπάθησα να αντιγράψω τα δεδομένα σε γραμμή που πρόσθεσα, ακριβώς κάτω από τη γραμμή του κελιού που αντιμετωπίζει το πρόβλημα, και μου πείραξε δεδομένα και μορφοποιήσεις σε κελιά άλλης καρτέλας μέσα στο ίδιο φύλλο εργασίας.
Επίσης αντιμετωπίζω και άλλο πρόβλημα σε άλλο αρχείο excel. Έχω σε κάποια κελία κάποιες τιμές και στο τέλος έχω βάλει συνάρτηση αθροίσματος. Όταν αλλάζω την τιμή σε αυτά τα κελιά, η τιμή του αθροίσματος δεν αλλάζει, παρά μονο αν μπω στο συγκεκριμένο κελί, είτε με double click, είτε με F2 και μετά enter. Δηλαδή οι αλλαγές στη συνάρτηση δεν γίνονται αυτομάτα.
Τα προβλήματα αυτά παρατηρήθηκαν την Πέμπτη, όταν άλλαξα θέση και στα δύο αρχεία. Υπάρχει περίπτωση να είναι ιός ή ξαφνικά το excel τα παιξε?
Σημείωση: Όταν τα αρχεία τα ανοίγω με Open Office λειτουργούν κανονικά. Αλλά επειδή τα αρχεία είναι επαγγελματικά και οι υπόλοιποι που τα χειρίζονται χρησιμοποιούν μονο excel και τους κανει ακριβως το ιδιο πραγμα, πρέπει να βρω λύση οπωσδηποτε για το excel.
Σημείωση 2: Τα αρχεία βρίσκονται σε κοινοχρηστο φάκελο που χρησιμοποιείται απ' όλους στο δικτυο.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πρόβλημα με συνάρτηση Null γιώργοςΚ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 07-01-16 22:37
[ Εκθέσεις ] Πρόβλημα με συνάρτηση format και ημερομηνία. George Thassos Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 5 18-07-15 13:41
Πρόβλημα με βάση δεδομένων labpanag Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 9 23-03-15 22:46
Πρόβλημα με συνάρτηση που θέλω να επιστρέφει τιμή μηδέν γιώργοςΚ Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 11 10-01-15 14:06
Πρόβλημα με βάση δεδομένων dimnot Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 6 16-02-12 17:03


Η ώρα είναι 08:05.