ms-office.gr > Forum > Microsoft Access > Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις > [ Φόρμες ] Αυξουσα αριθμηση

Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις Access + VBA... Εδώ δεν υπάρχουν όρια!

Απάντηση στο θέμα

 

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-01-17, 15:18
Όνομα: Νίκος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 03-10-2015
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή Αυξουσα αριθμηση

Καλησπέρα! Θα ήθελα ξανά την βοήθεια σας σχετικά με την δημιουργία αυξουσας αριθμησης ..Έχω φτιάξει ένα κουμπί στην φόρμα μου με κώδικα που με το πάτημα του αυξάνει την τιμή ενός πεδίου +1. Εγώ θέλω κάθε μήνα να ξεκινάω ξανά από το ένα και να αυξάνεται ο αριθμός μέχρι το τέλους του μήνα ( Είναι πρωτόκολλο που παίρνει τιμές κάθε μήνα ξεκινώντας ξανά από το 1).
Έχω χρησιμοποιήσει την εξίσωση Dmax + 1 και όλα είναι καλά μέχρι το τέλος του μήνα δηλαδή αυξάνει κατά ένα σε σχέση με την προηγούμενη εγγραφή. όταν όμως δημιουργώ εγγραφή για τον νέο μήνα βάζω χειροκίνητα την τιμή 1 στο πρωτόκολλο αλλά πατώντας το κουμπί στην επόμενη εγγραφή δεν δίνει την τιμή 2, αλλά συνεχίζει από την μεγαλύτερη τιμή που είχε πάρει τον προηγούμενο μήνα.. Πως θα το φτιαξω; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Πως θα βλέπει την τελευταία εγγραφή και να αυξάνει εκεί συν 1;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-01-17, 17:59
Το avatar του χρήστη Meteora
Συντονιστής
Όνομα: Νίκος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2007
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 28-12-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.085
Προεπιλογή

Καλησπέρα... χρόνια πολλά με υγεία.

Δες ένα σκεπτικό ως ξεκίνημα, σε ό,τι σχεδιάζεις.

με εκτίμηση / Νίκος
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip test_dim.zip (55,0 KB, 67 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε απαντήσεις
Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Ο κώδικας ΒΒ είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα

Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αύξουσα αρίθμηση σε πεδίο ερωτήματος ΚΩΣΤΑΣ2 Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 3 13-09-15 10:11
[ Φόρμες ] Σύνθετη αύξουσα αρίθμηση alamanos Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 10 28-09-12 15:17
[ Φόρμες ] Αύξουσα αρίθμηση σε πεδίο φόρμας mgeorge Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 18 01-06-11 22:33
Αύξουσα άθροιση με χρήση υποερωτήματος Ms-Office-Development Team Access samples - Χρήσιμα αρχεία & παραδείγματα 0 10-11-09 12:52
Αύξουσα άθροιση με χρήση υποερωτήματος kon73 Access - Ερωτήσεις / Απαντήσεις 0 07-02-09 14:32


Η ώρα είναι 01:59.