Θέμα: Ερωτήματα Φιλτράρισμα Ερωτήματος

Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 27-10-10, 20:09
Free_Ghost Ο χρήστης Free_Ghost δεν είναι συνδεδεμένος
Όνομα: Χρήστος
Έκδοση λογισμικού Office: Ms-Office 2010
Γλώσσα λογισμικού Office: Ελληνική
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Meteora Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα...
Αγαπητέ Χρήστο ασχολήθηκα αρκετά με το ζήτημα "Οικογενειακό επίδομα" και έτσι επέτρεψέ μου να παρουσιάσω κάποιες απόψεις.
1) Ο πίνακας με τα παιδιά πρέπει να είναι υποφόρμα του πίνακα Γονείς. Η σύνδεση θα γίνει μέσω κωδικού (π.χ. αριθμ. μητρώου)
Δηλαδή φίλε μου εάν κατάλαβα πρέπει να καταργήσω τις καρτέλες (που τόσο μου άρεσαν) και να δουλέψω υποφόρμες ώστε να τις πλάσω με συνεχόμενες εγγραφές για να μην έχω και τους περιορισμούς και τις δεσμεύσεις των 8 παιδιών π.χ.

Βασικά εγώ θέλω να μου τυπώνει μια έκθεση με τα παιδιά που παίρνουν επίδομα και περνάν τα 19 τους χρόνια έτσι θα το ελέγχω, οι φοιτητές θα φαίνονται από τις παρατηρήσεις (Φοιτητής 2010-2011) και επίσης εάν έχει κάποιο άλλο πρόβλημα (Λόγω Βαριάς Νοητικής Υστέρησης) και το παίρνει εφόρου ζωής...

Υ.Γ_1 Γνωρίζω έναν που έχει 11 παιδιά...

Υ.Γ_2 Η Νομοθεσία μας είναι πολύ απλή την γνωρίζω

1) Για κάθε παιδί παίρνεις επίδομα μέχρι να κλείση τα 20.
2) Εφόσον φύγει φαντάρος πρίν τα 20 διακόπτεται, εάν απολυθεί και δεν τα έχει κλείση συνεχίζεται.
3) Εφόσον σπουδάζει σε ΑΕΙ-ΤΕΙ-ΙΕΚ φαίρνει μαι βεβαίωση κάθε χρόνο και μπορεί να το παίρνει έως τα 25
4) Εφόσον τελείωσει πριν τα 25 φέρνει πτυχίο και γίνεται διακοπή ( Εφόσον ξεχαστή και δεν το φέρει μετά τα επιστρέφει όλα αναδρομικά.)
Απάντηση με παράθεση